VR

Si të aplikoni kozmetikë të përshtatshme për sytë

2022/05/25

Në përditshmërinë tonë, ka dy fenomene ekstreme që mund të vërehen zakonisht tek grimi me rimel. Një lloj i njerëzve do të grumbullojë shumë ngjyra në qepallat kur aplikojnë hijen e syve. Megjithatë, njerëzit e tjerë nuk lyejnë asnjë rimel, duke menduar se është shumë e vështirë të aplikosh grim.

 

Në fakt një grim normal i përditshëm është i rëndë në strukturë dhe me ngjyrë të lehtë. Pra, ne duhet të krijojmë stile të ndryshme të rimeleve sipas formës së syve tuaj. Më lejoni t'ju mësoj se si të lyeni rimelin e përshtatshëm, duke i bërë sytë tuaj të duken më të shndritshëm. 
Për grimin e përditshëm të syve, zakonisht na duhen 4 lloje rimelësh: ngjyra bazë, ngjyra e tranzicionit, nuanca më e errët dhe ngjyra vezulluese, të cilat janë gjithashtu të përshtatshme për fillestarët e grimit për të aplikuar shpejt rimelin. 

NGJYRA BAZË në përgjithësi është një ngjyrë e hapur e ngjashme me ngjyrën e lëkurës, e cila përdoret për një sipërfaqe të madhe; 

NGJYRA E TRANZICIONIT është pak më e errët se ngjyra bazë dhe është ngjyra kryesore e rimelit; 

HIJA MË E ERRËRT mund ta bëjë të gjithë grimin të duket më i shtresuar nga drita në errësirë.


NGJYRA E SHUMËZUESHME është përgjithësisht një ngjyrë me shkëlqim të imët perla, e cila përdoret për ndriçimin lokal.

Zgjedhja e një palete rimeli do të ishte më mirë nëse jeni një adhurues i grimit që dëshironi të aplikoni grimin e përditshëm dhe grimin e festës. Banffee ofron paleta rimelesh me një ngjyrë, 4 ngjyra, 9 ngjyra, 12 ngjyra dhe 16 ngjyra. Ju mund të personalizoni paletën tuaj të rimeleve në Banffee dhe ne do të ofrojmë shërbimin më të mirë për ju.

  

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --
Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English English 繁體中文 繁體中文 简体中文 简体中文 русский русский Português Português 한국어 한국어 日本語 日本語 italiano italiano français français Español Español Deutsch Deutsch العربية العربية Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Gjuha aktuale:Shqip