VR

Како да нанесете соодветна шминка за очи

2022/05/25

Во нашиот секојдневен живот, постојат два екстремни феномени кои вообичаено можат да се забележат кон шминкањето со сенки. Еден тип на луѓе ќе натрупа многу бои на очните капаци кога ќе нанесат сенка за очи. Меѓутоа, другиот тип на луѓе не бојадисуваат сенка за очи, мислејќи дека е премногу тешко да се шминка.

 

Всушност, нормалната секојдневна шминка е тешка по структура и светла боја. Затоа, мораме да создадеме различни стилови на сенки според вашата форма на очите. Дозволете ми да ве научам како да ја насликате соодветната сенка за очи, правејќи ги вашите очи да изгледаат посветли. 
За дневна шминка за очи, обично ни требаат 4 вида сенки за очи: основна боја, преодна боја, потемна сенка и светкава боја, кои исто така се погодни за почетниците во шминкањето брзо да нанесуваат сенки за очи. 

ОСНОВНАТА БОЈА е генерално светла боја слична на бојата на кожата, која се користи за голема површина; 

БОЈА НА ТРАНЗИЦИЈА е малку потемна од основната боја и е главната боја на сенката за очи; 

ПОТЕМНА СЕНКА може да направи целата шминка да изгледа повеќеслојна од светло до темно.


БЛЕСКАТА БОЈА е генерално боја со бисерно фино треперење, што се користи за локално осветлување.

Изборот на палета на сенки за очи би било подобро ако сте љубител на шминка и сакате да нанесувате и дневна шминка и шминка за забава. Banffee обезбедува палети на сенки за очи со една боја, 4 бои, 9 бои, 12 бои и 16 бои. Можете да ја приспособите сопствената палета на сенки за очи во Banffee и ние ќе ја понудиме најдобрата услуга за вас.

  

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat
Now

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English 繁體中文 繁體中文 简体中文 简体中文 русский русский Português Português 한국어 한국어 日本語 日本語 italiano italiano français français Español Español Deutsch Deutsch العربية العربية Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски
Испратете го вашето барање