Vr.
Вовед

Гуангжу Banffee Козметика / компанија е професионален производител на козметика, нашиот тим се наоѓа во градот Jianggao, Baiyun област, Гуангжу, каде што само треба десет минути до Гуангжу Baiyun Меѓународниот аеродром. Нашата компанија има децении искуство во развојот и производството на козметика, со FDA& ISO 22716 одобрени, а исто така и нашите производи се продадени во САД, Америка, Франција, Русија, Југоисточна Азија, како и европските земји. Ние исто така постојано ги истражуваме новите пазари низ целиот свет.

 

Banffee козметиката има стандардна GMP работилница за прочистување, и со професионален R&D дизајн тим и напредни автоматски производни линии. Ние сме специјализирани во производството на кармин, LiPgloss, Secehadow, Eyeliner и прашок производи. И ние исто така нудиме ODM / OEM услуги, само предавање на вашиот бренд за нас, можеме да го придружуваме вашиот раст на брендот по целиот пат од избор на производи, дизајн на пакување до готовиот производ презентација. Ако ви треба за продажба на производот едноставно и брзо, нашата компанија, исто така, започна Killfe бренд козметика, кои производи ги покриваат сите козметички категории за да ги задоволат сите ваши козметички потреби. Killfe бренд може да се приклучи на дистрибуцијата, без MOQ товар, во секое време да се постават наредби во секое време да брод.

 

Ние ќе продолжиме да бидеме посветени на обезбедување на клиенти со поквалитетни производи, повеќе совршено искуство на услуги, и ние ќе продолжиме да создаваме повисока вредност за клиентите преку постојано да се стремиме.

 

Професионална производител / фабрика на козметика& Шминка во Кина од 2015 година

 

* Гуангжу Banffee козметика копродукции, Ltd Имаме повеќе од 7 години искуство на истражување, професионалецОЕМ.& ODM козметички производител.

 

* Имаме признание на познати клиенти на брендот низ целиот свет. Ние се фокусира на развој, дизајн, производство, продажба и синџирот на снабдување на високо-технолошки козметички компании.

 

* Имаме сопствен тим за технички истражувања и развој, големи работилници за производство на GMPC, модерна целосно автоматска опрема за производство и увезени синџирот на снабдување на суровини.

Параметрите на производот
Место на потекло

Гуангдонг, Кина

Пример

Достапно

Име на брендот

Killfe.


Датум на истекување

3 години

Сервис


OEM, ODM, приватна етикета услуга


Сертификација

MSDS, GMPC, ISO

Плаќање

PayPal, Western Union, T / T

Пратката

DHL / FedEx / TNT / UPS / или по морски пат

Banffee посветени да создаде свежи, чисти, стилски козметички производи, и лесно е да се примени и да се користи за сите луѓе, дури и почетниците. Станете миленик на сите уметници за шминка и современи жени. Banffee производи ќе се гледа во посовремени емисии и со концептот на "прилагодување на бојата". Исто така, Banffee ќе направи ексклузивна "боја" шминка за клиентите. 

Banffee козметика детали

        

Автоматско притискање на машината за прав

        

Повеќекратен и автоматски миксер на хомогенизатор

        

имаат големи размери&Д центар канцеларија и силен инженери тим

        

имаат големи размери&Д центар канцеларија и силен инженери тим

        

Тестирањето на микроорганизмот, извршивме серија ригорозни и строги процедури за проверка на квалитетот на производите.

        

Големи GMPC прашина asptic canning работилница и со автоматизирана опрема за производство

Фабрички предности

1. Ние главно увезуваме материјали од меѓународна компанија, на пример, високиот пигмент е од сончева Америка, омекнувачот е од Clarant Corea. Другите како Сеппиќ, Сердекс, Мерк, Тоа Касеи и калини

2. Обезбедете OEM / ODM услуга, поддржува едношалтерска услуга од дизајн до готови производи

3. Ние главно увезуваме материјали од меѓународна компанија, на пример, високиот пигмент е од сончева Америка, омекнувачот е од Clarant Corea. Другите како Сеппиќ, Serdex, Merck, Toa Kassei и callisons.we се професионален тим и нудат 24 часа услуга

4. Имаме повеќе сертификати како SGS, FDA, NSF, ISO9001, и така натамуОсновни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Како го правиме тоа и го дефинираме Гогал
Првото нешто што го правиме е да се сретнеме со нашите клиенти и да разговараме преку нивните цели за идниот проект.
За време на овој состанок, слободно ги пренесувајте вашите идеи и да поставите многу прашања.
Препорачано
Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист од домашните и странските пазари.
Тие сега се широко извоз во 500 земји.
chat_online
Изберете друг јазик
English English 繁體中文 繁體中文 简体中文 简体中文 русский русский Português Português 한국어 한국어 日本語 日本語 italiano italiano français français Español Español Deutsch Deutsch العربية العربية Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски