За Банфи

VR
 • <p>16 годишно искуство во областа на козметиката.</p>

  16 годишно искуство во областа на козметиката.

  Производите не се само фаворизирани од домашните потрошувачи, туку се извезуваат и во Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Африка, Источна Европа, Западна Европа, Јужна Америка, Северна Америка и други региони.

 • <p>Сите формула за шминка се без суровост и вегански</p>

  Сите формула за шминка се без суровост и вегански

  Сериите на производи вклучуваат сенки за очи, кармин, сјај за усни, мелем за усни, веѓи, молив за очи, маскара, подлога, хајлајтер, коректор, пудра во прав, пресувана пудра, итн. Сите не предизвикуваат штета на кожата.

 • <p>Проверена компанија со многу сертификати</p>

  Проверена компанија со многу сертификати

  По 7 години развој, Banffee Makeup се здоби со сертификати ISO22716, GMP, SGS, FDA и има свој тим за истражување и развој на технологија, работилница за производство од големи размери GMPC, модерна целосно автоматска опрема за производство.

 • <p>едношалтерска услуга за клиентите на банфи</p>

  едношалтерска услуга за клиентите на банфи

  Banffee може да обезбеди приспособена формула, прилагодени пакети, бесплатен дизајн, услуга за испорака и, исто така, услуга по продажбата на нашите партнери.

Фабричка работилница и опрема

Имаме сопствена GMPC лабораторија и 100.000 работилница без прашина. Увезената машина за конзервирање кармини, машината за пресување на сенки за очи, опремата за дезинфекција и машините за завиткување со смалување се напредни за да се гарантира квалитетот на шминката со приватна етикета. Добредојдовте да работите со нас.

 • Фабричка работилница
  Фабричка работилница
 • Фабричка работилница
  Фабричка работилница
 • Фабричка работилница
  Фабричка работилница
 • Фабричка работилница
  Фабричка работилница
 • Фабричка работилница
  Фабричка работилница
 • Фабричка работилница
  Фабричка работилница
  • 2022 година

   Напредуваме, ние сме на пат, продолжуваме да ги оптимизираме нашите производи и структурата на нашиот пазар на производи и нашите услуги, земајќи ги домашните и странските пазари од средна до висока класа како идниот развојен правец на компанијата и дополнително го зголемуваме истражувањето и развојот на нови производи и проширување на пазарот

  • 2022 година
  • 2021 година

   Компанијата веќе се оформи. Според потребите за развој, компанијата го формираше одделот за прекугранична надворешна трговија Banff во Хуаду, Гуангжу, посветен на помагање на странските клиенти со инкубација на брендот, обезбедување консултации, дизајн, проверка, тестирање, производство, логистика и други услуги

  • 2021 година
  • 2019 година

   По неколку години акумулација и врнежи, клиентите што ги опслужуваме се проширија низ целиот свет, а повеќе од 2.000 брендови се инкубирани. Со цел подобро да се подобри искуството на странските клиенти и брзо да се изберат производи, формиравме независни станици, banffeemakeup.com и banffeecosmetics.com


  • 2019 година
  • 2016 година
   ,

   Фабриката последователно помина ISO, SGS, FDA, NSF и други сертификати

  • 2016 година
  • 2015 година

   Со цел подобро да се услужат клиентите, да се контролира квалитетот, да се подобри ефикасноста и да се намали производниот циклус, формирана е фабрика за дориф, а изградена е и работилница за GMPC со скала од над 10.000 квадратни метри.

  • 2015 година
  • 2014 година

   Со нашиот ентузијазам за клиенти и ефективно следење на квалитетот на производите на клиентите, изградивме експериментална база во Гуангжу со напредна опрема и инструменти за тестирање, фокусирајќи се на тестирање на козметиката

  • 2014 година
  • 2012 година

   Преку контакт со брендовите за убавина, знаеме дека тие треба да го решат проблемот со обработката и приклучувањето на производите во Кина. Формиравме специјален тим за да им обезбедиме на овие клиенти целосна услуга од добавувачите за проверка, купување, следење на производството и испорака.

  • 2012 година
  • 2009 година

   Со својата страст за убавина, Founder Grice официјално го основаше студиото за шминка за банфи во Хонг Конг за да продава увезени производи за убавина.

  • 2009 година

Сертификација за јачина

Со цел да се контролира квалитетот на козметичките производи и да се стандардизира процесот на производство на козметика, нашата компанија има добиено сертификат ISO 22716, GMPC, SGS, FDA, за да ги направи потрошувачите посигурни во употребата на нашите козметички производи.

 • ФДА
  ФДА
  Во Соединетите Држави, козметиката е регулирана од Центарот за безбедност и исхрана на ФДА (CFSAN). Нашите производи се поднесени со VCRP и се одобрени од FDA за да се потврди дека сите состојки во козметичките формулации што ги користевме се во согласност со стандардите на FDA.
 • MSDS
  MSDS
  Лист со податоци за безбедноста на материјалот (MSDS) е технички документ кој обезбедува детални и сеопфатни информации за контролиран производ поврзани со: 1. здравствени ефекти од изложеноста на производот 2. проценка на опасноста поврзана со ракување, складирање или употреба на производот 3. мерка за заштита на работниците под ризик од изложеност 4. итни процедури.
 • SGS
  SGS
  SGS е водечка светска компанија за инспекција, верификација, тестирање и сертификација. Исто така, SGS е глобално признат репер за квалитет и интегритет. Имаме положено SGS сертификат, што докажува дека нашиот производствен процес е контролиран во согласност со меѓународните стандарди.
 • GMPC
  GMPC
  Врз основа на здравствената заштита на клиентите, го положивме сертификатот GMPC, потврдувајќи дека хардверот, објектите, санитарните услови, персоналот и системот за управување на производното претпријатие го достигнаа соодветното ниво, квалитетот на производот е стабилна контрола. Тоа потврдува дека сите аспекти на условите на нашето претпријатие се во согласност со барањата за GMP.
 • ISO
  ISO
  ISO (Меѓународна организација за стандардизација) е независна, невладина, меѓународна организација која развива стандарди за да обезбеди квалитет, безбедност и ефикасност на производите, услугите и системите.

СТАПИ ВО КОНТАКТ 

Ако имате какви било прашања за нашите производи или услуги, слободно контактирајте со тимот за услуги на клиентите. Обезбедете уникатни искуства за сите вклучени во брендот.  Имаме повластена цена и производи со најдобар квалитет за вас.

Chat
Now
Изберете друг јазик
English English 繁體中文 繁體中文 简体中文 简体中文 русский русский Português Português 한국어 한국어 日本語 日本語 italiano italiano français français Español Español Deutsch Deutsch العربية العربية Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски